“İnternetçi”ye kredi yok

23 Ağustos 2008 – 13:09

cember.net’in satışından kısa bir süre önceydi. Liseden yıllardır görüşmediğim arkadaşlarımla buluşmuştuk. Konu nereden açıldı bilmiyorum, şu an bir banka şubesinin müdürlüğünü yapan arkadaşım, masadaki herkese neden ve ne kadar kredi vereceğini söylemeye başladı. Hepsi bir yerde ücretli çalışan olan arkadaşlara ne kadar kredi vereceğini söyledikten sonra bana döndü ve “sana kredi yok” dedi. İşim çok riskliymiş ve kredi verilemezmiş.

Kredi almak gibi bir niyetim olmadığı için o gün bu sözü yalnızca gülümseyerek karşıladım. Ama dün bir arkadaşımın yeni Anonim Şirketi için hesap açtırırken bankadakilerin dalga geçer bir tonda “Demek web siteniz var ve AŞ kurdunuz, ne güzel iş, 50 60 çalışan var mı” gibi sorular sorduğunu duyduğumda bu olay aklıma geldi.

Bankacıların internet girişimlerinin peşinde koşacağı günleri göreceğiz, ama o zamana kadar bunları yaşamak durumundayız sanırım.

 1. ““İnternetçi”ye kredi yok” için 8 Yorum

 2. Bence internet girişimlerinin peşinde koşulmaya şimdiden başlanılması gerek ki sektör oldukça hızlı bir şekilde büyüyor.

  efecan tarafından 23 Ağu 2008 tarihinde

 3. Benimde şahsen bankacı yakınlarım var ama çok ukala oluyorlar. Sanane kaç çalışan var? Nüfüsuna mı alacan demek lazımdı aslında :)

  Yucel Eroglu tarafından 23 Ağu 2008 tarihinde

 4. O zaman geldiğinde bende bankacılara;

  “Demek bana kredi vermek istiyorsun. Senin kaç liralık fonun var. Kaç şuben var. Sen benim firmamı kaldırabilir misin?” diyeceğim. :D

  Bülent Sakarya tarafından 23 Ağu 2008 tarihinde

 5. gerçekten harika bir yorum.. o günler geldiğinde haberdar ederseniz sevinirim :)

  Hacer Sünbül tarafından 24 Ağu 2008 tarihinde

 6. turkiyede her sektorde oldugu gibi bankacilik ta bile biyikli bir tanidigin var ise
  hic problem degil ismi lazim olmayan ga ile baslayan banka basvurdugum da insana gercekten dumur olacagin sorular soruyorlar neyse biyikli ile gidince alabiliyorsun istediklerini

  zeki devrim inan tarafından 30 Ağu 2008 tarihinde

 7. düşünce özgürlüğü olmayan bir yerde düşünceye para yatıracak bankayıda biraz zor buluruz.

  ilk önce zihniyetin değişmesi lazım…

  sinan işler tarafından 16 Eyl 2008 tarihinde

 8. zihniyetmi sistemmi hata bulmak kolay önemli olançözüm üretmek..

  Ayşegül Sünbül tarafından 12 Eki 2008 tarihinde

 9. sizinki sadece kedi uzanamadıgı ciğere mındar dermiş hesabı arkadaslar önce üniversitenizi bitirin sonra böyle yorumlar yapın tabi bitirebilirseniz:))))))))))))))))))

  fatma tarafından 30 Kas 2009 tarihinde

Yorum yaz