ffholic – Arda’dan güzel bir proje

6 Eylül 2008 – 23:03

Bugüne kadar hep Arda‘dan haberleri aldık; bu kez ben bir haber vermek istiyorum: Geçtiğimiz hafta ffholic yayına girdi.  ffholic (Türkçe “ffkolik” dersek daha kolay anlaşılır) FriendFeed‘i gerçekten çok seven insanlar için hazırlanmış bir crawling uygulaması. ffholic’te FF’deki en popüler şeyleri görüyorsunuz – en beğenilen yazılar ve videolar, en çok yorum yapılan yazılar ve videolar, ve en popüler kullanıcılar gibi.

Yayına başlayalı henüz bir kaç gün olmasına rağmen ffholic, bir çok FFsever’in ilgisini çekmiş bile. Nitekim bu konuda bir arama yapınca ffholic’le ilgili şimdiden bir çok farklı dilde yazılar yazılmış olduğu görülüyor; buna Mashable da dahil. Bu hızlı başlangıç, projenin başarısı için çok iyi bir işaret bence.

ffholic’in Arda’nın projesi olduğunu duymuştum. Dün bu konuyu kendisine onaylatma fırsatı buldum. Gördüğüm kadarıyla Arda projenin geleceğiyle ilgili oldukça heyecanlı, ve şu ana kadar gördüğü ilgiden de oldukça memnun.

Türkiye’yi değil tüm dünyayı hedefleyen bu güzel projesinde Arda’ya ve ekibine şimdiden büyük başarılar dilerim…

 1. “ffholic – Arda’dan güzel bir proje” için 8 Yorum

 2. Umarız hak ettiği ilgiyi bulur. Bu arada arayüz çalışmaları devam mı ediyor, yoksa arayüz tasarımı bu mu bilginiz var mı?

  Yucel Eroglu tarafından 6 Eyl 2008 tarihinde

 3. umarım başarılı olur ve iyi bir çıkış yapar.

  engin tarafından 7 Eyl 2008 tarihinde

 4. Açıldığı günden beri takip ediyorum, gerçekten güzel bir proje. FFholic.com ‘un aslında Arda’nın projesi olduğunu ben de duymuştum ama onayladıysa artık sorunsuz bir şekilde açıklayabiliriz ;) Sonunda bu tipte daha pratik internet servislerimiz de olmasına seviniyorum. Herkes çok büyük projeler odaklanıp projeyi yapsa bile sonrasında yönetemiyor. Yönetilenleri zaten iyi yerlerde görüyoruz ama. Bu tip servisleri hayata geçirerek önce bunun tadını almalılar diye düşünüyorum. Tebrikler Arda ;)

  Metin Kahraman tarafından 7 Eyl 2008 tarihinde

 5. Çağlar, beni kendi silahımla vurdun tebrik ediyorum :)
  Değerli yazın ve görüşlerin için ise ayrıca çok teşekkürler.
  Artık FFholic.com sayende ortama düştüğüne göre Webrazzi’de paylaşmak farz oldu.

  Tekrar teşekkürler, sevgiler.

  Arda Kutsal tarafından 8 Eyl 2008 tarihinde

 6. Arda, hep haberleri aldığımız seninle ilgili bir haberi yapabilmek de beni mutlu etti. :) Projeyi gerçekten çok beğendim; eminim kısa sürede tüm dünyada ciddi bir kitleye erişeceksiniz.

  Çağlar Erol tarafından 8 Eyl 2008 tarihinde

 7. Arda’ya başarılar.

  Güzel bir proje olmasına ragmen gerekli olan kimlik tasarımı yapılmamış, ilk girdiğim an eksik yükleme yapıldı diye düşündüm.

  Volkan Celik tarafından 8 Eyl 2008 tarihinde

 8. Hi Guys,

  If you like FriendFeed, ffholic and want to discuss social media and mobile technology with the rest of your European peers then drop by this room.

  FF Room for European social media and mobile technology

  Also I run a blog that covers Europe as well but I don’t want to be rude and publish it here. Just drop by and add yourself the forum and introduce yourself. I am easy to find!

  Cheers.

  Roger Kondrat tarafından 12 Eyl 2008 tarihinde

 1. 1 Trackback(s)

 2. Eyl 8, 2008: FriendFeed severler için en beğenilen içerikler | Webrazzi

Yorum yaz