Online sağlık alanında kişisel yatırım haberim: doktorsitesi.com

9 Eylül 2008 – 22:01

Yaklaşık bir ay önce işaretini vermiştim, ve bugün itibariyle de duyurusunu yaptık: Yonja‘nın kurucusu Kerim Baran ile birlikte Türkiye’nin öncü sağlık sitesi doktorsitesi.com‘a ortak olduk.

Online sağlık hizmetleri, bugün çok hızlı şekilde gelişiyor. Her insanın sağlık hizmetine ihtiyacı vardır. İnternet üzerinde sunacağınız doğru ve sağlıklı bilgi, ziyaretçi çekecektir. Belirli bir hedefe gelen çok sayıda ziyaretçi ise internet sitelerinin başarılı olmasının temel koşuludur.

doktorsitesi.com’un kurucusu Erden, bugüne kadar doktorsitesi.com’u güzel tasarım, orijinal içerik, düzeyli iletişim ortamı ve güvenilir doktor üyelikleriyle çok sağlam bir konuma getirdi. Bundan sonrası için öncelikler, site içeriğinin daha da zenginleştirilmesi, üye sayısının hızlı bir şekilde artırılması, ve ziyaretçilerin servis deneyimlerini zenginleştirecek Web 2.0 fonksiyonaliteleri olacak.

doktorsitesi.com’la ilgili görüş ve eleştirilerinizi yazabilirseniz çok sevinirim, bunlar sitenin gelişimi için bizim açımızdan önemli ipuçları olacaktır.

Bu yatırımımızla önümüzdeki dönemde doktorsitesi.com’un daha da hızlı büyüyerek öncü rolünü pekiştireceğini umuyorum.

 1. “Online sağlık alanında kişisel yatırım haberim: doktorsitesi.com” için 6 Yorum

 2. Çağlar Bey bu konuda adım atmanızdan dolayı tebrik ediyorum. Türkiye’de çok bakir alanlar olmasına rağmen herkesin sosyal arkadaşlık video sitelerine yönelmesi dolayısıyla güzel projeler desteklenmiyor. Doktor sitesi yatırımla daha fazla gelişecektir.

  Amerika’da WebMD gibi başarılı bir örneği ve bu alanda Türkiye’de ihtiyaç ve potansiyel varken bu tür projeler başarılı olacaktır.

  Daha önce bu konuda bir deneme yapmış biri olarak güzel bir yatırım.

  Başarılar

  Vedat Erol tarafından 10 Eyl 2008 tarihinde

 3. Çağlar bey öncelikle tebrikler, siteyi daha önce incelememiştim ama “Uzmana sor” bağlantısına tıkladıktan sonra fevkalâde akıllıca bir girişim olduğunu gördüm :) Nutkum tutuldu, bu kadar doktor ve böyle bir hizmet!
  Bana göre; Sitedeki içeriğin, doktorlar/editörler, kullanıcı işlemleri ve kullanıcının her türlü etkileşimde bulabileceği alanların birinden biraz daha ayrı durması gerekli. Örneğin; bence en can alıcı noktası “Buradan başlayın” site düzeninden biraz daha sıyrılmış gözükmesi gerekiyor. Reklam alanları kullanımı gözden geçirilmeli diye düşünüyorum. Sitenin bir çok yerinde farklı kullanıcı grupları için üye ol, üye girişi bağlantıları gözüme çarpıyor, yine bunların da derlenip bir yerde sunulması gerekiyor.
  Site teknoloji olarak web 1 fakat içerik zenginliği ve üyelerin doktorlarla etkileşime geçtiği kısımda web 2. Ben diş problemleri yaşıyorum, makale okumak yerine hemen bir uzmana sormak istedim. Eminim ziyaretçilerin genelinin de tercihi bu yönde olacaktır.
  Uzman listesine girildiğinde birçok uzman listelemek yerine Uzman sayısı, rastgele 3-5 uzman (oluşturacağınız sayfa düzenine göre) ve daha derli toplu bir arama deneyimi.
  Genel olarak aldığınız eleştiriler nasıl veya görünümde yeni bir düzene taşıyacak mısınız bilmiyorum, bu yüzden tam anlamıyla bir eleştiride bulunmak cahillik olacaktır. Şuan ki yapıda gözüme takılanlardan paylaşmak istedim.
  Ziyaretçilerin servis deneyimlerini zenginleştirecek Web 2 fonksiyonlarının katılacağı bir düzen şuan için şuan ki yapının iyi bir şekilde revize girmesi gerekli. ( Site düzeni olarak ) Bir yerden sonra yapı gelişime kapanabiliyor ya da sayfa düzeni engeli ile karşılaşılabiliyor. ( Tabi Cember.Net deneyiminizden sonra bunları söylemek haddimiz olmasa da )
  Tekrar tekrar başarılar :)

  Yucel Eroglu tarafından 10 Eyl 2008 tarihinde

 4. Öncelikle tebrik ederim.
  Eleştirilerim:
  Sitenin ana sayfasında gereksiz öğeler var.
  Bazı içerikleri görmek için üye olmak gerekiyor. Bu da gereksiz bence.
  Kolay gelsin.

  Fikirsel tarafından 11 Eyl 2008 tarihinde

 5. Size yeni yatırımınızda başarılar.Mevcut siteyi çok daha ileri seviyelere taşıyacağınıza eminim. Siteyi direk satın almak yerine hem bir ortaklık kurarak internet işinde deneyimli biriyle ortaklık kurdunuz ve hemde siteyi bugünlere getiren doktor Erden Asena’yı da bu çemberde tuttunuz. Bu sayede doktorsitesi.com çok daha değerli bir konuma gelecek ve bizlere daha farklı ve iyi hizmetler sunmaya başlayacaktır diye düşünüyorum.

  önder Sürmeli tarafından 11 Eyl 2008 tarihinde

 6. Sağlık alanındaki projeniz için yardımcı olabilir..

  http://www.weboha.com/index.php/2008/09/patientslikemecom

  weboha tarafından 15 Eyl 2008 tarihinde

 1. 1 Trackback(s)

 2. Ara 27, 2008: Çağlar Erol » Blog Archive » doktorsitesi.com’da yeni bir başlangıç: doktorsitesi.com 2009

Yorum yaz