Yeni bir ofis kurmakla ilgili ufak tefek notlar

13 Ekim 2008 – 23:24

Şirket kurma çalışmalarımız sürerken, yeni ofisi de bir taraftan çalışılabilir bir hale getiriyoruz. Yeni bir ofis kurmakla ilgili bir kaç ufak not:

 • Ofise ulaşımın kolay olması önemli. En azından duraklara yakın olmalı (çalışanlar için), ve tarifi kolay olmalı (misafirler için). Etrafta yemek yenilecek farklı yerlerin olması da çok önemli. Yeni ofisimiz de Ataşehir’de, tabi Taksim sayılmaz ama yine de oldukça merkezi konumda. Ayrıca ev-iş arasının kısa mesafe olması da çok ciddi bir kazanç.
 • Bu günlerde masrafları biraz fazlaca düşünmek gerekiyor. Bu nedenle kira önemli bir kriterdi, ve sonuçta en beğendiğimiz değil, en efektif bulduğumuz ofisi tuttuk.
 • Ofis mobilyaları için IKEA fena bir seçenek değil, ama MODOKO ya da Avrupa yakasındaki eşleniğinde de çok güzel mobilyalar bulunuyor. Biz koltuklar hariç tüm eşyalarımızı Kupon Ofis‘ten aldık; hem fiyat, hem kalite yönünden memnunuz. Koltuklar için biraz paraya kıymakta yarar var; bu konuda da seçenek oldukça fazla.
 • Eğer ofisin altyapısı tam değilse, ofis aydınlatmasını ve elektrikle ilgili diğer şeyleri Bauhaus’tan, çöp kutusu, havluluk, vs gibi ofis için aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı ve kırtasiye malzemelerini Metro’dan alabilirsiniz. Yalnız bunlar oldukça standart ürünler oluyor. Bugün bir arkadaşımın ofisinde gördüğüm aydınlatmayı çok beğendim. Şişhane’den oldukça uygun fiyata aldığını söyledi; tabi bizim için çok geçti.
 • İyi bir elektrikçiyle çalışmak çok önemli. Bir de yapılacakları önceden belirlemek ve fiyat almak. Yoksa bu gibi muğlak işlerde çok hoş olmayan sürprizlerle karşılaşılıyor. Elektrikçiyi olabildiğince geç çağırmak, bir kaç kez çağırmayı önleyecektir.
 • Telefon bağlatmak için başvuruyu telefonla yapmayın; başvurunuz kaybolabiliyor.
 • Ofisi bir an önce her şeyiyle tam bir hale getirmeye çalışmak insanı gereksiz yere yoruyor. Bunu önceki ofisimizden biliyorum. En temel malzemeleri aldıktan sonrasını zamana bırakmakta fayda var.
 1. “Yeni bir ofis kurmakla ilgili ufak tefek notlar” için Bir Yorum

 2. Merhaba, Kupon Mobilyanın yeni online satış sitesi açılmıştır. İlgilenenlere duyurulur.
  http://www.kuponofismobilya.com
  http://www.kuponraydolap.com

  Ahmet tarafından 1 Nis 2010 tarihinde

Yorum yaz