doktorsitesi.com’da yeni bir başlangıç: doktorsitesi.com 2009

27 Aralık 2008 – 12:26

Eylül ayında, Türkiye’nin önde gelen sağlık sitesi doktorsitesi.com‘a yatırım yaptığımı duyurmuştum. Aynı yazıda, sitenin bir süre sonra görünüşünün değişeceğini, ziyaretçilerin servis deneyimlerini zenginleştirecek uygulamaların geleceğini belirtmiştim. İşte bir kaç aylık yoğun bir geliştirme sürecinin ardından, doktorsitesi.com’un yeni versiyonu beta olarak bu hafta yayına geçti.

doktorsitesi.com 2009, eski versiyonunda da bulunan sağlık konusunda uzman doktor üyelerin yazdığı makaleler, üyelerin sorularına doktorların yanıtları, gelişmiş arama özellikleri, ziyaretçi ve uzman üyeliği gibi özellikleri daha kullanışlı ve gelişmiş bir arayüzle sunmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra, yeni sitede şu özellikler var:

 • Uzman videoları: doktorsitesi.com üyesi doktorlarla yapılan söyleşilerin videoları yayında. Şu an bir kaç yüz video var. Çekimler hızla sürüyor, ve çok yakında binlerce videoyla çok kapsamlı bir kaynak sunuluyor  olacak.
 • Ziyaretçi profilleri: doktorsitesi.com, geliştirilen networking altyapısı ile ziyaretçi üyelerinin kendilerini site üzerinde ifade edebilmelerine, birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak tanıyor.
 • Uzman profilleri: Site üyesi uzmanların bilgilerini daha geniş ve doğru formatta sunmaları sağlandı.
 • Gruplar: doktorsitesi.com üyelerinin kendi aralarında sağlık üzerinde belirli konular çerçevesinde iletişimini daha da artırmak amacıyla geliştirildi.
 • Mesajlaşma: Üyeler arası iletişimi artırmak amacıyla eklendi.

Yeni betayla yayına giren bu özelliklerin dışında, 2009’un ilk aylarında Sağlık Bilgi Bankası ve Kişisel Sağlık Kayıtları modülleri de hayata geçecek.

Bütün bu özellikleriyle doktorsitesi.com, bir kaç ay önce hayal ettiğimiz, dünyada örneği bulunmayan derecede kapsamlı bir sağlık sitesi olarak yeni yılda hızlı gelişimine devam edecek.

 1. “doktorsitesi.com’da yeni bir başlangıç: doktorsitesi.com 2009” için 12 Yorum

 2. Tebrik ederim. Yeni yüzüyle ‘doktorsitesi’ pek şahane.

  Yusuf Ozan Taşdemir tarafından 27 Ara 2008 tarihinde

 3. Çok daha ferah ve derli toplu bir tasarım olmuş. Eklenen ve eklenmesi planlanan modüller de oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor. Başarılı bir proje olacağına şüphe yok. Kolay gelsin.

  Vadi Efe tarafından 27 Ara 2008 tarihinde

 4. Nokta atışlar, tebrikler.

  Erdal tarafından 28 Ara 2008 tarihinde

 5. Sayın Erol,

  http://www.doktorsitesi.com u tekrar ele alıp yeni haline getirmeniz çok güzel. Ancak bazı aksaklıklar bulunmakta. (uzmanını makalesine tıkladığımızda html kodları gözükmekte, veya üyelik girişi yaptığımız halde ana sayfamızı göremeyip hata vermekte)

  Bunun dışında http://www.enuygun.com hakkında bilgilendirme mesajı yazarsanız sitenizde seviniriz.

  Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

  Duygu Mutlu

  Duygu Mutlu tarafından 30 Ara 2008 tarihinde

 6. aklın yolu bir.başarılı projelerin temel özellikleri hep aynı.başarılı bir girişimi olmayan kişilerden girişimcilik dersleri dinlemekten bıktım.Çağlar abi yi okuyunca farklı bir zevk alıyorum,bunun sebebide başarılı işlerde imzası olması.abi diyorum bi mahsuru yoksa(yaşım 22)

  halil ibrahim öztürk tarafından 30 Ara 2008 tarihinde

 7. DoktorSitesi başarılı bir girişim. Geniş çaplı bir proje. Herkesin üstesinden gelebileceği bir iş değil açıkçası. Başarılar diliyorum.

  Zaman zaman siteye erişim mümkün olmuyor. Bilginize.

  CEBE tarafından 3 Oca 2009 tarihinde

 8. DOKTOR SİTESİNDE SORUNLAR

  Çağlar Bey 2009 un başında sitenin yeni yüzünü aktif etmek için aceleci davranarak sitenin altyapısını adam akıllı test etmeden yayına geçirdiniz ve SONUÇ:

  Üye olup giriş yaptığımızda:
  1- 500 INTERNAL SERVER EROR şeklinde title da bir hata mesajı.
  2- “Aradığınız sayfaya şu anda erişilemiyor…” şeklinde açılan bir sayfa ve bir türlü ana sayfaya ulaşamıyoruz.
  3- Bir türlü hata ekranından kurtulamıyoruz.

  Niçin ?
  1- Sıkı bir şekilde test edilmeden niçin site aktif edildi?
  2- Hata şu an devam ediyor ve bu hata yıl başından bu yana var buda toplam 8 gün demek. Yapılması gereken sitenin üyelik girişi bölümünü pasif hale getirerek altyapıdaki aksaklıkları çözmek olmalı değil mi?

  Ancak niçin problemi çözünceye kadar üyelik kısmını pasif hale getirmiyorsunuz veya niçin ana sayfaya problem çözülünceye kadar bir uyarı mesajı yazarak siteyi geçici süreyle askıya almıyorsunuz?

  Birazcık eleştirel bir yazı yazdım ancak umuyorum anlayışla karşılarsınız.

  Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

  Saygılarımla,
  Duygu Mutlu

  Duygu Mutlu tarafından 8 Oca 2009 tarihinde

 9. @Duygu: Ben de uzun zamandır doktorsitesi.com takipcilerindenim. Bu dediğin hataların hiçbirisiyle karşılaşmadım. Eski siteye ait linkleri 404 hata sayfasina yonlendiriyorlar sanirim -ki bu da son derece dogru bir uygulama seo acisindan. Ancak uye girisi ve diger fonksiyonlar eksiksiz ve son derece hizli calisiyor.

  Bence yeni arayüz/yazılım gayet başarılı ve optimize görünüyor.. Eskisine oranla bir hayli daha iyi bir site ortaya çıktığını düşünüyorum.

  Ertan tarafından 9 Oca 2009 tarihinde

 10. Ilave:

  “uzmanın makalesine tıkladığımızda html kodları gözükmekte” kısmına katılıyorum.. Bazı makalelerin ilk satırlarında böyle bir sorun var.

  Ertan tarafından 9 Oca 2009 tarihinde

 11. Hata resmi görüntüsünün alta yazdım bakabilirsiniz:

  http://www.resimupload.com/ds592553160_ornek.html

  Duygu Mutlu tarafından 9 Oca 2009 tarihinde

 12. Bende aynı sorun çıkıyordu sanırım düzeltilmiş.İsterseniz tekrar giriş yapıp deneyebilirsiniz.

  Mehmet tarafından 10 Oca 2009 tarihinde

 13. Problem düzelmiş, ilginize teşekkürler.

  Duygu Mutlu tarafından 10 Oca 2009 tarihinde

Yorum yaz