Tasit.com ortaklığı

24 Ağustos 2009 – 09:21

tasit_logoGeçtiğimiz günlerde bir araba ilan sitesi olan tasit.com‘a küçük bir hisseyle ortak oldum. Webrazzi’de ortaklığın ayrıntılarını Arda anlattı, o yüzden işin o kısmına ben girmiyorum. “Neden” sorusunun yanıtı ise kısaca şu:

İnternet projelerinde öncelikle reklam dışında bir gelir modeli olması gerektiğine inanıyorum. Eğer uluslararası bir proje hedeflemiyorsanız, reklam dışı anlamlı bir gelir modeli, proje riskini ciddi şekilde düşürüyor. Bunu da ilan siteleri gibi geleneksel iş modelleri sağlıyor. Bu alanda da araba ve emlak kendilerini kanıtlamış en temel alanlar. Ben de uzun zamandır araba ilanları konusunda bir şeyler yapmayı hedefliyordum. tasit.com’un kurucusu Birol Kabakoğlu‘yla da bu arayış sürecinde tanıştık.

Birol, Almanya’da üniversite eğitiminden sonra orada kalarak IT alanında çalışan bir Türk. Kendisi bir taraftan farklı kişi ve şirketlere web tasarım ve geliştirme hizmeti sunarken, bir taraftan da arabalan.com adıyla araba ilan sitesini hayata geçirmişti. Kendisiyle bu projenin ilk zamanlarında iletişim kurduk. Birol’la konuştukça, onun bu işi gerçekten başarıyla yapabilecek birisi olduğuna emin oldum: Hem bu işe inanıyordu, hem sürekli yeni fikirler getirebiliyordu, hem de girişimcilik heyecanına sahipti. Bir web girişiminin doğal gelişimi sonucu diğer işlerini bırakıp Türkiye’ye dönerek sadece bu işe odaklanmaya karar verince, ortaklık görüşmesi de başlamış oldu.

Yeni bir tasarım, yeni (ve oldukça jenerik) bir isim ve yeni ortaklarla hayata geçirdiğimiz bu projenin, sıfır ya da ikinci el araba ilanları pazarında kısa sürede önemli bir yere geleceğine inanıyorum. Bunu başarmak için de bu pazarın hala yüksek olan potansiyeline, Birol’un çalışkanlığına, ve ortakların tecrübesine güveniyorum.

 1. “Tasit.com ortaklığı” için 6 Yorum

 2. Türkiye piyasası için gayet güzel bir alana yatırım yapmışsınız Çağlar Bey. Umarım beklediğinizden daha kısa sürede istediğiniz başarıya ulaşırsınız.

  Ali tarafından 24 Ağu 2009 tarihinde

 3. Alan adı çok jenerik umarım sizin için güzel bir yatırım olur.

  SEO Teknikleri tarafından 24 Ağu 2009 tarihinde

 4. Tebrikler Caglar Bey umarim tasit.com istediginiz yere kisa surede gelir. Alan adi secimi bence cok iyi yapilmis(kimileri turkce karakterlere takilsa da google takilmiyor:)

  Yigit Cengiz tarafından 24 Ağu 2009 tarihinde

 5. Şahsen kullanılabilirlik olarak çok rahat buldum. Başarılar diliyorum.

  Melek tarafından 26 Ağu 2009 tarihinde

 6. Birol Bey ile dün görüştük, API sistemi geliştirmiş, ilanları bende sitemde yayınlayacağım.

  Gökhan Hızal tarafından 5 Oca 2010 tarihinde

 7. Bir web sitem için iş ortaklığı yaptık baştan söylenmeyen canonical meta tagına müdahale etmek istediler hayır diyince sorun çıkardılar apimi kapattılar.

  Ortaklık konusunda ciddiyetsiz bir firma olduğunu düşünüyorum geçmiş olsun size.

  Hüseyin tarafından 10 May 2014 tarihinde

Yorum yaz