Yatırım almanın en kolay yolu

2 Kasım 2009 – 23:18

The New York Times‘ta Melek Yatırımın Yeni Kuralları adındaki yazıda (Guy Kawasaki‘nin vurguladığı) önemli bir nokta var:

Girişimciler, kendi büyümelerini finanse edecek yöntemler bulmalılar: maaşsız çalışmak, ek iş yapmak, hibe aramak, operasyonu sadeleştirmek, ve yaptıkları işin ciro yaratan bir alanına odaklanmak gibi.

Yine yazıda Band of Angels Fund‘dan Ian Sobieski’nin güzel bir sözü var:

Sermaye gereksiniminizin sıfır olduğu bir iş planı olup olmadığını belirlemeye çalışın. Yatırım bulmanın en kolay yolu, yatırım almak zorunda olmamaktır.

Bu arada yazının son kısmında Murat Özsu adlı bir girişimcinin kriz döneminde 15 melek yatırımcı buluşu örnek olarak verilmiş.

 1. “Yatırım almanın en kolay yolu” için 4 Yorum

 2. Murat beyin, Credit Suisse’nin başkan yardımcısı olmasının, yatırım bulmasında bir yardımı olmuştur sanırım (:

  Altan Tanrıverdi tarafından 4 Kas 2009 tarihinde

 3. Aslında Credit Suisse’in değil, Credit Suisse yazılım şirketi’nin VP’siymiş. “Prior to founding innRoad, Murat was Vice President of Application Development for Credit Suisse, where he led global multi-year development projects spanning over $300B of the bank’s assets.” Garanti Teknoloji GMY’si gibi yani.

  Caglar tarafından 4 Kas 2009 tarihinde

 4. Evet, ben LinkedIn’in yalancısı oldum.
  http://www.linkedin.com/pub/murat-ozsu/7/296/648
  Sektör kısmında neden Computer Software yazıyor diye bir duraksamıştım aslında :)

  Altan Tanrıverdi tarafından 4 Kas 2009 tarihinde

 5. yatırımcıyla uğraşmaktansa kendini finanse edecek ya da yatırımıa gerek olmayacak bir girişim yapmak çok çok daha iyi dooğru söylemiş

  Teknik Soru tarafından 18 Şub 2012 tarihinde

Yorum yaz