NuBridge Angel Summit ve Venture Summit: Türk internet sektöründe yeni bir dönem başlıyor

8 Ocak 2010 – 15:07

nubridgevetureslogoİstanbul’da bu ay Türk internet dünyası için çok önemli iki etkinlik arka arkaya düzenleniyor. NuBridge Angel Summit (14-15 Ocak) ve NuBridge Venture Summit (21-22 Ocak). NuBridge Angel Summit, Avrupa’dan ve Türkiye’den melek yatırımcıların, NuBridge Venture Summit ise VC’lerin katılacağı bir etkinlik. Bizim yurtdışındaki bloglarda sürekli okuduğumuz, tanıdıklarımızdan duyduğumuz, nadiren de olsa katıldığımız türdeki bu etkinlikler, bu kez İngiltere’de yaşayan bir Türk, Pamir Gelenbe tarafından İstanbul’da düzenleniyor. Venture Summit’in destekçileri ise Sardis Capital, Golden Horn Ventures, NuBridge Ventures ve Webrazzi.

Bu organizasyonlar, Avrupa’daki yatırımcılara Türkiye’deki internet/teknoloji girişimlerini göstermemiz için önemli bir başlangıç olacak. Yatırımcılar için de Türkiye’yi tanımak için bir fırsat tabi ki; onlar için de ilerideki planlarına ekleyecekleri dev bir ülkeyi daha yakından tanıyor olacaklar.  Pamir

Hem yatırımcı hem girişim tarafındaki katılımcıların kim olduğuna bakınca, etkinliklerin önemi daha iyi anlaşılıyor.

Angel Summit’in melek yatırımcıları:

Venture Summit’in yatırımcıları:

Venture Summit’in girişimleri de Türkiye’de internet deyince akla gelen bazı en önemli siteleri ve şirketleri içeriyor:

Daha önce de bazı VC’ler ve melek yatırımcılar için ayrı ayrı küçük çapta organizasyonlar olmuştu, ama bu şekilde çoklu katılımcılı bir organizasyon benim bildiğim kadarıyla ilk kez gerçekleşecek. Bu etkinliklerin başarılı işbirlikleri için bir başlangıç olmasını diliyorum, ve İngiltere’den gelip etkinliği düzenleyen Pamir’i ayrıca kutluyorum.

Güncelleme: Pamir’den gelen maille yukarıdaki listede bazı eklemeler yaptım; liste, yazının ilk versiyonundan biraz daha kalabalık – ve etkileyici – oldu…

 1. “NuBridge Angel Summit ve Venture Summit: Türk internet sektöründe yeni bir dönem başlıyor” için 7 Yorum

 2. Iste budur. Özlemisiz birseyler okumayi :-)

  Birol Kabakoglu tarafından 8 Oca 2010 tarihinde

 3. alexa ilk 100 bu listede sanırım,herkes katılıyor gibi

  Mustafa tarafından 9 Oca 2010 tarihinde

 4. Caglar Bey katilim herkese acik mi, bireysel izleyici olarak katilmak da mumkun olacak mi? Veya misafir olarak? ;)

  Yigit Cengiz tarafından 10 Oca 2010 tarihinde

 5. Yiğit katılım malesef oldukça kısıtlı; bildiğim kadarıyla kontenjan şu an dolmuş durumda. Yine de Pamir’le konuşacağım.

  Caglar tarafından 10 Oca 2010 tarihinde

 6. @ Mustafa

  Alexa verilerine baktım içlerinde 6 haneli rakamlardaki hitsiz siteler de var.

  Gökhan Hızal tarafından 10 Oca 2010 tarihinde

 7. Bu etkinliklere katılım için ne yapmam gerekiyor? Web sitesinde “sadece davet ile katılım alınacaktır” diyor. Oradan bir başvuruda bulundum ancak henüz yanıt alamadım.
  Teşekkürler…

  Serkan KÖSE tarafından 14 Oca 2010 tarihinde

 8. Yabancı yatırımcıların Türkiye’deki etkinliklere katılmaları ve zamanla gaaliyetlerini arttırmaları sektörün gelişmesi için olmazsa olmazlardan biri.

  Yabancılar sayesinde yerli yatırımcıların da profesyonelleşebilir ve girişimciler de daha rahat hareket edebilir.

  Ayrıca bu kültürün yerleşmesinden cesaretlenen birçok kişi ortaya yerli yatırımcı olarak çıkacaktır. Böylece sadece bizim sektörde değil, birçok sektörde AR-GE çalışmalarının daha rahat yapılabileceğine ve yeni fikirlerin uygulanmasının daha kolay olacağına inanıyorum. Beklediğimiz güzel ve hareketli günler yaklaşıyor…

  Çağdaş Ünal tarafından 16 Oca 2010 tarihinde

Yorum yaz